W wigilię Baśniowego Weekendu

Takiego zamieszania nie było w naszej Krainie już dawno. Wszyscy szykują się na Baśniowy Weekend! A Czarownica sabatuje w Górach Harz i wszystko zostawiła na mojej głowie. Oczywiście jestem zaangażowany w przygotowania do weekendu tylko nieoficjalnie – doglądam wszystkiego z ukrycia. Gdyby czarny kot pojawił się na drodze Koziołkowi Matołkowi przyjmującemu bajkowych gości, albo wpadł pod nogi średniowiecznym kupcom w Chęcinach – to dopiero byłoby nieszczęście!
Udało mi się dowiedzieć, że wszyscy zaproszeni na Zjazd Postaci Bajkowych w Pacanowie goście potwierdzili przybycie. Będzie na pewno Królewna Śnieżka i Kubuś Puchatek – ja niecierpliwie czekam na jutrzejsze spotkanie z Kotem w Butach:) Kopciuszek ma uczyć projektowania sukien balowych co z pewnością przypadnie do gustu dziewczynkom. W tym czasie chłopcy, w strefie detektywa dowiedzą się jak szyfrować ważne wiadomości – tak żeby dziewczyny nie mogły ich odczytać:) Mam nadzieję, że Czarownica zdąży przylecieć do Pacanowa, bo dla dzieci przewidziano też lekcje lukrowania pierniczków i przygotowywania mieszanek ziół – a w tej dziedzinie moja Pani jest ekspertem.
To w sobotę, a w niedzielę Europejskie Centrum Bajki zmieni się w Królestwo Komiksu. Zaproszeni rysownicy szykują się już podobno do pojedynku na ołówki! Też w niedzielę wystartuje Ciuchcia Ponidzie, którą będzie można przejechać 30 km trasę – od Jędrzejowa do Pińczowa i z powrotem. Hmmm, może uda mi się zaprosić na przejażdżkę Kota w Butach i poleci mi jakiegoś dobrego szewca…
A, zapomniałbym. W Bałtowie będzie można nie tylko odkopać dinozaura, ale stanąć z nim oko w oko. Dosłownie! W kinie 5D dinozaury będą jak żywe – nie tylko zobaczycie je w trójwymiarze, ale poczujecie ich oddech na karku…brrr! Ja chyba podziękuję, to za dużo wrażeń jak na jednego, małego kota. Zawitam raczej na jarmark do Chęcin – dużo smakołyków, sztuczki średniowiecznych kuglarzy, śpiewy i tańce – mrrrauuu,to lubię!

Kot Czarek

Podziel się z innymi:
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks

Tagi: , , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź