Wprost do Piekła :)

Moją pasją są podróże. I nie tylko! Doskonale wiecie że uwielbiam też – jak większość Czarownic – latać na miotle. Ba, robienie podniebnych akrobacji to moja specjalność. Często wyruszam na samotne wycieczki po naszym pięknym województwie Świętokrzyskim. Czasami jednak także najlepszym lotnikom zdarzają się drobne wpadki. Tak też było wczoraj, podczas mojego popołudniowego lotu.

Dzień był tak piękny i tak słoneczny, że z zachwytu zaczęłam robić te swoje dzikie sztuczki na miotle. Wiraże, pętle, korkociągi – szybowałam między chmurami, wiatr dmuchał w moją rozpromienioną twarz i rozwiewał  mi włosy. Niestety nagle straciłam równowagę próbując wykonać niebezpieczny element i spadłam z miotły. Jednak w ostatniej chwili udało mi się ją pochwycić i bezpieczne wylądować na ziemi.

Rozejrzałam się wkoło. Moim oczom ukazał się przepiękny widok skał o ogromnych rozmiarach i przepięknych kształtach. Spytałam rosnące nieopodal drzewo, cóż to za piękne miejsce. Był to stary, sędziwy Dąb, który doskonale przez ponad 200 lat (tak stary był bowiem ten Dąb) obserwował ten krajobraz. Dowiedziałam się, że znajduję się na wzgórzu Piekło, na terenie rezerwatu ‘Skałki Piekło’ utworzonego kilkadziesiąt lat temu, w celu ochrony okazów piaskowca, którymi tak się zachwycałam. Jednak najbardziej zaintrygowała mnie nazwa tego wzgórza. Samo miejsce piekła nie przypomina, więc skąd ten pomysł?

- Podobno sam Lucyfer zsyłał tu niegdyś inne diabły na pokutę za złe wypełnianie powierzonych im obowiązków – powiedziało drzewo. – A ludzi, którzy przypadkiem znajdowali się w pobliżu, owe demony zsyłały na złą drogę lub topiły w bagnach. Na podstawie tej legendy ludzie doszukuja się nazwy tej krainy. Tak już pozostało, ale opowieść ta jest tylko zwykłą bajką.

Jeszcze długo rozmawiałam z Dębem. Gdy skończyliśmy, grzecznie się pożegnałam i powiedziałam,że jeszcze go odwiedzę. Może w najbliższym czasie? Kto wie, ciekawe, czy to stare drzewo zna więcej ciekawych historii?

Fot. Krzysztof Pęczalski

Podziel się z innymi:
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Live
 • Technorati
 • Twitter
 • Wykop
 • Gwar

Jedna odpowiedź do wpisu “Wprost do Piekła :)”

 1. Michał M. napisał(a):
  18 listopad 2010 o godz. 19:15

  Kochana Czarownico!
  Sądząc po zdjęciach to wylądowałaś w rezerwacie na Bukowej Górze a nie w rezerwacie “Skałki Piekło” :)

Zostaw odpowiedź