Magiczna Sienkiewka – czarodziejski jarmark w sercu Kielc

Zapraszam Was na Magiczną Sienkiewkę!

Obiecuję – będzie się działo… Przez dwa dni (4 i 5 września) kielecki deptak zapełni się ponad setką straganów uginających się pod ciężarem potraw oraz czarodziejskich przedmiotów. Dodatkowo na specjalnym telebimie, który stanie na Pl. Artystów będzie można zobaczyć bezpośrednią transmisję z samego Sabatu Czarownic!

Anielskie sery, zupa z czarta czy pierogi z kotła Czarownicy to tylko kilka propozycji magicznych potraw, które każdy szanujący się czarodziej i czarownica powinni spróbować. Ul. Sienkiewicza zamieni się w czarodziejski jarmark z mocą straganów oferujących niezwykły asortyment. Oprócz stoisk z jedzeniem, pojawią się także te z ceramiką ozdobną, maskami peruwiańskimi, biżuterią artystyczną, wyrobami z wikliny ze szkłem artystycznym. Nie zabraknie również strojów dla czarownic, literatury fantasy, białej broni i średniowiecznych mieczy. Będzie można również skorzystać z usług wróżki :)

To jednak nie wszystko! Na jarmarku pojawią się także popularni autorzy poruszający w swoich utworach tematy związane z czarami i magią, którzy będą podpisywać swoje książki. Na scenie zobaczymy plejadę artystów: zespoły ludowe, magików, iluzjonistów (Teatr Iluzji Mefisto). Odbędzie się także niezwykłe FireShow (pokaz Teatru Ognia Enzonda), inscenizacja „procesu czarownic” oraz prezentacja narzędzi tortur (w wyk. Chorągwi Sandomierskiej). Swoje umiejętności pokażą też szczudlarze z grupy „Szczudlini”.

Uwaga, uwaga! Wszyscy Goście, którzy w niedzielę pojawią się w centrum Kielc, będą mogli wziąć udział także w wielu konkursach, m.in. na sobowtóra Harrego Pottera, na magiczną potrawę czy najbardziej czarujące miejsca Ziemi Świętokrzyskiej.

Dla tych, którym nie udało się zdobyć zaproszenia na Sabat Czarownic, ustawiony zostanie specjalny telebim, na którym odbędzie się bezpośrednia transmisja z mojego magicznego koncertu (sobota, godz. 20:10). W niedzielę, także na ekranie, będzie można obejrzeć m.in. zdjęcia Ziemi Świętokrzyskiej autorstwa Krzysztofa Pęczalskiego i najlepsze momenty sobotniego widowiska.

Serdecznie zapraszam :) Polećcie na Sabat!

Podziel się z innymi:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Live
  • Technorati
  • Twitter
  • Wykop
  • Gwar

Zostaw odpowiedź